КОЛИ ЯК НЕ ЗАРАЗ, І ХТО, ЯК НЕ МИ?
Взимку нами було пройдено шляхом від автономії – до громади Майдану, і зроблено спробу розширити її до меж соціуму, який постане яке самодостатня соціальна система і буде базуватися на взаємовідносинах людей заради реалізації спільних соціальних потреб. Через вихід за межі існуючих схем соціальної взаємодії, через набуття нових соціальних ролей, через розширення зони соціальної відповідальності і соціального впливу моє покоління солідаризується.Review Android Smartphone
Одне із пояснень феномену Майдану 2014 пов’язано зокрема з досвідом солідарності нашого покоління.
Наше покоління це ті , кому зараз близько 30 років: до перших класів школи пішли в 1991-95 рр., підлітковий максималізм співпав з усіма можливими кризими в країни, майдан 2004 року зустріли студентами перших курсів навчання … Для нашого покоління зміни це звичний стан соціуму. Наше щасливе дитинство проходило за часів, в які не радять жити китайці – часи великих змін.
.. Під час вересневої подорожі в місто Гданськ, я випадковим чином дізналася про інший досвід солідарності В 1979-1980 рр. тут був центр профсоюзного руху опору Solidarność. Солідарність наших батьків розгорталась в площинах комсомолу, хоча ті ж поляки у віці 50-65 років отримали цілком інший досвід солідарності. Причини, інтенсивність і соціальна база протестів в Польщі 1989-1990 рр. і в Україні 2013-2014р. очевидно різні, тут кожен має свою унікальну специфіку. Проте форми вияву – напрочуд схожі, в чому я переконалась завдяки інсталяціям і фото. Наведу декілька з них для порівняння досвіду 2014 року в Україні і 1981 року в Польші.
…Зараз верфі, на території яких почався польских протест, перетворено на культурний простір Droga do wolności Europejskie Centrum Solidarności http://www.ecs.gda.pl/, інтерактивні експонати якого можуть слугувати чудовим прикладом для організації майбутнього музею Майдану в Україні.
Уривок з есе, підготовлено для участі в соціологічних читаннях Наталії Паніної в 2014 р.
Лінцова Надія